Menu

mysz powstaje z kurzu i szarych szmat

Gdy skłonni jesteśmy mniemać, iż mysz powstaje z kurzu i szarych szmat drogą samorództwa, to warto szmaty te zbadać dokładnie z punktu widzenia możliwości ukrycia się w nich myszy, dostania się jej tam, itd.

Nasza kontrrewolucja seksualna

zielka

Didier Lestrade (francuski działacz LGBT, nosiciel hiv od 1986, współzałożyciel Act Up France) pisze o seksualności, i to jest bardzo ciekawe, tłumaczę niżej fragment. Tzn ja mam taka tezę, że "efekty owej rewolucji seksualnej, z których [Świetlicki] skorzystał wyjątkowo skwapliwie" nie dotyczą od kilku lat pokolenia mojego (1979) i młodszych, z rożnych powodów. Te różne powody składają się w dużej części z dziedzictwa realnego i symbolicznego AIDS, a w dużej – z powrotu do pewnego konserwatyzmu. I to co Lestrade opisuje w tym fragmencie jest wyjątkowo interesujące po pokazuje powszechność poczucia końca w. w. rewolucji:

nie stanę się durnym barebackerem, szczerze wierzę, że jestem jednym z tych gejów, którzy byli tak straumatyzowani koniecznością używania prezerwatywy, że moja seksualność jest przez to zmieniona na zawsze. Jeżeli w ciągu najbliższych 5 lat uda się udowodnić naukowo, że możemy kochać się bez prezerwatywy, nadal wisieć nade mną będą zgromadzone trzy dekady seksu pod kontrolą, z wyboru i zasady, w związku z czym nigdy nie będę mógł nadrobić straconego czasu. Nie wyobrażacie sobie jak trudne było to stopniowe niszczenie wszystkiego co było w seksie było najbardziej naturalne. Poświeciliśmy sie, zeby dawać przykład. Rożni spryciarze już dziesięć lat temu zaczęli "zapominać" o zakładaniu prezerwatywy, ale dla nas to było moralnie niemożliwe, bo to był nasz obowiązek jako działaczy.

© mysz powstaje z kurzu i szarych szmat
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci