Menu

mysz powstaje z kurzu i szarych szmat

Gdy skłonni jesteśmy mniemać, iż mysz powstaje z kurzu i szarych szmat drogą samorództwa, to warto szmaty te zbadać dokładnie z punktu widzenia możliwości ukrycia się w nich myszy, dostania się jej tam, itd.

Małżeństwo par katolickich - za czy przeciw ?

zielka

ten tekst jest jest fragmentem artykułu, który ukazał się we francuskim portalu lewicowym mediapart kilka dni temu, w kontekscie debaty nad małżeństwami par homoseksualnych

Temat jest rzecz jasna bardzo delikatny, ale jako osoba niewierząca, niepraktykująca, wydaje mi się, że ważne jest bym mogla tutaj przedstawić moja opinie na temat, który dotyczy nas wszystkich, ponieważ to o czym tutaj mówimy dotyczy ni mniej ni więcej ale przyszłości całego naszego społeczeństwa.  

Niektórzy twierdzą, że mamy tu do czynienia z kwestią równości praw, i katolicy muszą mieć takie same prawa jak wszyscy inni, w tym – prawa do zawarcia związku małżeńskiego.

Wyjaśnijmy sobie pewne rzeczy : jako jednostka, katolik ma takie same prawa jak i inni. Katolicy nie są traktowani inaczej i nie o tym tu mowa. Zresztą, znane są przypadki małżeństw katolików w urzędzie stanu cywilnego. Ale przyzwolenie na małżeństwo katolickie, to jest zupełnie inna kwestia, jest to odrzucenie inności, oznaczające zamkniecie się w schemacie myśli o jednym tylko kierunku.

Za tym wszystkim stoi, rzecz jasna, "prawo do posiadania dziecka" postulowane przez katolików, tak jakby w ogóle istniało takie prawo! Podczas małżeństwa laickiego, nikt nikogo nie zmusza do posiadania dzieci, dzięki Bogu! (to wyrażenie może nie za bardzo tu pasuje). Ale małżeństwo katolickie jest jak maszyna wojenna, w sensie dosłownym. Małżeństwo katolickie jest maszyną do produkowania dzieci katolickich.

Czy jednak pomyślano o tysiącach potencjalnych dzieci, które nie tylko pojawią się na świecie, ale dodatkowo zostaną, w większości przypadków, zmuszone do zasilenia boskich szeregów. Katolicy nazywają ten proces "chrztem". [...] Niektórym zajmie to lata, ba, nawet życie, żeby wyjść na prostą. Innym, i jest ich wielu, nigdy to się nie uda.

Tym, którzy mówią mi: "Przecież dla ciebie otwarcie małżeństwa dla katolików niczego nie zmienia!", odpowiadam: To prawda, dla mnie to żadna różnica, ale dla dzieci różnica jest fundamentalna. Weźmy dwa konkretne przykłady.

W parze integrystów: dziecko lepiej rozumieć będzie łacinę niż francuski, nie będzie miało kontaktu z rzeczywistością, będzie głosowało na skrajną prawicę i nigdy nie usłyszy czegokolwiek na temat AIDS, którą to chorobę złapie przy okazji pierwszej zdrady małżeńskiej. [...]

W parze z księdzem: jasne jest, że za ideą małżeństwa katolickiego kryje się coś innego, i na kolejnym etapie każe nam się zaakceptować małżeństwo księży. A to po prostu oznacza, że  zmusi się nas do akceptacji małżeństwa trzyosobowego. Najpierw naturalnie dorzuca do tej pary Jezusa, a co potem? Jutro okaże się, że musimy zaakceptować Pawła, Marię Magdalenę i Judasza. Poligamia, oto rzecz, która naprawdę kryje się za małżeństwem katolickim.  [...]

oryginał: "Pour ou contre le mariage catho ?", La p'tite Blan, 10 września 2012, mediapart.

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
 • ramone.alcin

  "którą to chorobę złapie przy okazji pierwszej zdrady małżeńskiej"

  Jakie to francuskie ;-)

 • Gość: [poprawmy] *.nycap.res.rr.com

  Dlaczego "niewierząca", ale już "nie praktykująca"? Zasady ortograficzne stosujemy co drugim razem? Szkoda, fajny tekst, a tak zepsuty rażącym błędem.

 • zielka

  Hej, poprawny, no wlasnie! bo nei wiedzialam ktora wersja jest dobra, wiec rozwiazalam sprawe w sposob bezdecyzyjny. Ale widze ze i ta decyzja byla niesluszna. Wiec co, piszemy razem, tak?

 • arturjac

  Terroryści wygrali.

 • Gość: [Hitch] *.adsl.inetia.pl

  Niezłe! Ale koniecznie trzeba zmienić na wersję z islamem! Będzie dużo skuteczniejsze w swojej wywrotowości:)

 • alinazdebu

  Ciekawe podejście, zastanawiam się tylko, czy nie wpłynie to czasem na rejestr dłużników - wiadomo jaki teza ta może mieć wpływ na kondycję finansową par :))

© mysz powstaje z kurzu i szarych szmat
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci